الان داری به من از بین
«همه ی غذاها»
پیشنهاد می دی
- - - - -
دیگه حالا بهم غذا از بین
- - - - -
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars با 58 رای
شامی لپه
شامی با پنیر و سبزی و چای شیرین و گردو و ...
دیشب شام مهمون داشتم. دوست جونم و شوهرش میومدن خونمون! از اونجایی که مچ دستم مدتهاست که درد میکنه نمیتونستم اونجوری که دلم میخواست غذا درست کنم. این بود که همسر جونی پیشنهاد داد که شامی لپه درست کنم و اون هم پیتزا مخصوصش رو درست میکنه. من تقریبا همیشه مواد شامی لپه تو فریزر آماده دارم و هروقت میخوام درست کنم صبحش میزارم بیرون یخش باز شه بعد بهش تخم مرغ میزنم و سرخ میکنم. این شامی مخصوص ماه رمضان هستش و من عاشق این شامی هستم با پنیر و سبزی و چای شیرین و گردو! نمیدونم گفته بودم یا نه که ما شمالی هستیم و این شامی تو شمال خیلی طرفدار داره و ماه رمضون همه شامی دارن سر سفره! این دوست جون من هم عاشق این شامی هست و گفتم چه بهتر که این باشه غذای امشب! چقدر حرف زدم! خوب بریم سراغ دستورش.
همونطور که گفتم من این شامی رو زیاد درست میکنم و بسته بندی میکنم تو کیسه فریزر و میزارم تو فریزر حالا شما میتونید به تعداد خودتون مقدارش رو کم کنید.
مواد لازم:
لپه     ۵۰۰ گرم
گوشت تیکه ای  ۵۰۰ گرم
لوبیا سفید    نصف لیوان
سیب زمینی   ۳ عدد
پیاز ۱ عدد
نمک،فلفل،زردچوبه،زعفران،دارچین    به مقدار لازم
تخم مرغ   برای هر ۳۰۰ گرم مواد آماده شده   ۱ عدد
ارد برای هر ۳۰۰ گرم مواد آماده شده  ۲ قاشق سوپخوری
همه مواد رو باهم ( به غیر از تخم مرغ و ارد) تو یه قابلمه بزرگ میزاریم بپزه. میتونیم از آرام پز هم استفاده کنیم خیلی خوب میشه مواد کاملا نرم میشن و گوشت هم کاملا راحت ریش میشه. آب مواد نباید زیاد باشه. زیاد توش آب نریزید. وقتی مواد کاملا پختن و له شدن و گوشت هم نرم شد. گوشت ها رو از تو مواد در میاریم و ریش ریش میکنیم. و حبوبات رو آسیاب میکنیم اگه خیلی خوب له شده باشه با گوشتکوب هم میشه کاملا لهش کرد. بعد گوشت ریش شده رو بهش اضافه میکنیم. موقع پختن ادویه یادتون نره! مواد رو کاملا مخلوط میکنیم. و بسته به تعداد خانواده در بسته های کوچیک بسته بندی کنید و بزارید تو فریزر. اگه خواستید همون موقع درست کنید به ۳۰۰ گرم مواد ۱ عدد تخم مرغ بزنید و ۲ قاشق ارد و کاملا مخلوط کنید و به صورت گرد در روغن سرخ کنید. بعضی ها دوست دارن با سس گوجه و خیارشور و یا سالاد میل کنن. اما همونطور که من گفتم با سبزی و پنیر و چای ترجیح میدم! پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنید. خیلی خوشمزه میشه!
120 دقیقه
-->