الان داری به من از بین
«همه ی غذاها»
پیشنهاد می دی
- - - - -
دیگه حالا بهم غذا از بین
- - - - -
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars با 71 رای
اسپاگتی با مرغ و سس پارمسان
معمولا تو همه رستوران های ایتالیایی پیدا میشه

یک غذای ایتالیایی که خیلی خیلی خوشمزست. معمولا تو همه رستوران های ایتالیایی پیدا میشه چه با پاستا چه با نون ایتالیایی. یک بارهم شده امتحان کنید پشیمون نمیشید.
مواد لازم:
اسپاگتی   ۱ بسته
سینه مرغ  ۲ عدد
گوجه خورد شده  ۲ پیمانه
سیر ۲ حبه
پنیر پارمسان  ۱ پیمانه
نمک،فلفل
پودر ارگانو و پودر ریحان یا پودر ایتالیایی   از هر کدوم ۱ قاشق مرباخوری
تخم مرغ  ۱ عدد
شیر ۲ قاشق غذاخوری
پودر نون یا پودر سوخاری  ۱ پیمانه
پنیر مازارولا رنده شده که من به جای مازارولا از چدار استفاده کردم  ۱/۳ پیمانه
روغن زیتون  به مقدار لازم
تخم مرغ و شیر رو با هم حسابی مخلوط میکنیم و نمک و فلفل و کمی از پنیر پارمسان رو بهش اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم. داخل یک ظرف پودر سوخاری یا پودر نون رو میریزیم. ماهیتابه رو داغ میکنیم و روغن زیتون میریزیم. سینه مرغ را در تخم مرغ و بعد در پودر سوخاری و دوباره در تخم مرغ و دوباره در پودر سوخاری میزنیم یعنی دو بار این کار رو انجام میدیم تا حسابی یک لایه ضخیم از پودر سوخاری روی مرغ رو بگیره. حالا مرغ ها رو در روغن زیتون حسابی سرخ میکنیم. وقتی مرغ ها سرخ شدن از ماهیتابه بر میداریم و سس رو آماده میکنیم. سیر رو کمی تفت میدیم و گوجه خورد شده + نمک + فلفل + پودر ارگانو + پودر ایتالیایی + پنیر پارمسان رو مخلوط میکنیم و میگذاریم تا گوجه ها له بشن و بپزن و سس غلیظ بشه. حالا مرغ ها رو برگردونید داخل سس و بگزاردید سس به خورد یک طرف مرغ بره.
داخل یک قابلمه آب رو جوش میاریم و نمک و روغن اضافه میکنیم و اسپاگتی رو میپزیم. وقتی اسپاگتی پخت داخل ظرف مورد نظر اسپاگتی میریزیم و روی اسپاگتی مرغ رو از طرفی که سس داره قرار میدیم و روی مرغ پنیر مازارولا و روش سس میریزیم و روی سس پنیر پارمسان میپاشیم

60 دقیقه
-->